Naujienos

 

Siekiama populiarinti išskirtinius Europos Sąjungos vynus

2013 Vasario 27d.

Europos Sąjungoje galioja sudėtinga vynų kokybės užtikrinimo sistema. Ypatingai kontroliuojami vynai su saugoma kilmės nuoroda, vynai su saugoma geografine nuoroda arba vynai pagaminti iš konkrečių vyninių vynuogių veislių. Siekdamas, kad vartotojai suprastų šių produktų išskirtinumą ir juos rinktųsi gėrimų pramonę vienijantis ABBI klasteris įgyvendina specialią informavimo programą.


ABBI klasterio prezidento Romo Apulskio teigimu, Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse supratimas apie vynus, jų rūšis ir specifiką yra ganėtinai ribotas, todėl žmonės dažnai vynus renkasi tik pagal kainą, spalvą ir saldumą. Tuo tarpu daugelio Europos vynų regionų vynai išsiskiria savo specifinėmis skoninėmis savybėmis, reikšmingai skiriasi ir iš skirtingų vynuogių veislių pagaminti vynai.

„Siekdami pakeisti vartotojų supratimą apie vynus ir jų vartojimo kultūrą, dirbame dviem kryptimis – pirma, tiesiogiai informuojame vartotojus prekybos vietose bei specialiuose renginiuose, antra, mokome ir ugdome specialistus – barų ir restoranų barmenus, somelje, specializuotų parduotuvių pardavėjus, prekybos įmonių vadybininkus, kurie, tikimės, savo žinias ateityje perduos vartotojams,“ – pasakoja ABBI prezidentas.

Nuo 2012 metų rugsėjo, kuomet buvo pradėta vykdyti informavimo apie Europos Sąjungos vynus programa, ABBI klasteris jau įvykdė eilę mokymų Lietuvoje, Estijoje ir vynų gamybos regionuose Ispanijoje, organizavo arti dvidešimties specializuotų renginių vartotojams, šešias informavimo kampanijas prekybos tinkluose, išspausdino eilę edukacinių straipsnių.

2009 metais įkurtas ABBI klasteris vienyja Įmonių grupę Alita, UAB „Italiana Lt“, UAB „Mineraliniai vandenys“, Kauno technologijos universitetą, UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko, AB „Stumbras“, UAB „Boslita“ ir Ko, AB „Guartis“, UAB „Ekstara“ ir eilę kitų su gėrimų pramone susijusių įmonių. Klasterio įmonių bendra metinė apyvarta siekia apie 1,5 mlrd. litų.

Daugiau informacijos
ABBI prezidentas Romas Apulskis
+370 686 65563© Visos teisės saugomos ABBI Beverage cluster