Naujienos

 

ABBI klasteris aktyviai pradėjo vystyti konsoliduotus pirkimus

2011 Rugpjūčio 08d.

Gėrimų pramonę vienyjantis ABBI klasteris, kurio nariai yra Kauno technologijos universitetas, UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko, AB „Stumbras“, UAB „Italiana LT“, UAB „Boslita“ ir Ko, UAB „Tromina“, UAB „Ekstara“ ir keletas kitų, su gėrimų pramone susijusių įmonių, aktyviai pradėjo vystyti konsoliduotus pirkimus. Jau sudarytos pirmosios genaralinės klasterio sutarys su tiekėjais.Kaip teigia ABBI prezidentas Romas Apulskis – konsoliduoti skirtingų įmonių pirkimus yra gana sudėtinga. Visų pirmiausia reikia standartizuoti parametrus. Procesas ilgas, reikalaujantis surinkti daug infornacijos, ją susisteminti, bet galutinis rezultatas verčia dirbti toliau, stengtis, jog tiekėjams ABBI klasteris turi būti suprantamas kaip skaidrus, principingas ir garbingas pirkėjas.
Šiuo projektu domisi ir prie jo jungiasi taip pat ir įmonės, nesančios ABBI klasterio narėmis. „Tikimės, jog ABBI klasteris plėsis ir stiprins savo pozicijas. Pradėjome nuo paprastų dalykų, tokių kaip ofisinio popieriaus pirkimas, tačiau nušlifavę vidines procedūras ir suderinę interesus planuojame pereiti prie stambesnių projektų. Mūsų minimalus tikslas – sutaupyti 5-10 % nuo  pirkimų sumų.“ – savo mintimis dalijasi Romas Apulskis. Klasterio vadovas tiki, kad kaštų mažinimas padės klasterio įmonėms sėkmingiau konkuruoti užsienio rinkose ir taip didinti savo pardavimus.
ABBI klastreris planuoja konsoliduotus pirkimus vystyti GSM ryšio paslaugų, antrinių  žaliavų, pakavimo plėvelių, cukraus, sulčių koncentratų, PET ruošinių, kamštelių, etikečių bei kitose aktualiose srityse.

 © Visos teisės saugomos ABBI Beverage cluster